Ni nye flyruter til Lanzarote i høst

I oktober og november har Lanzarote fått ni nye flyruter.

27.oktober fløy det første flyet fra svenske TUI (tidligere Fritidsresor) fra Malmø til Lanzarote. Dagen etter var det premiere på Brussels Airlines nye rute fra den belgiske hovedstaden til Lanzarote, og skal fly tre dager i uka.

30.oktober var det spanske flyselskapet Air Europa i gang med sin nye rute fra Lanzarote til Gran Canaria, og vil ha 20 ukentlige avganger og ankomster.

31.oktober startet det britiske lavprisselskapet easyJet sin nye rute fra Paris, og 1.november fløy det tyske selskapet Eurowings for første gang fra München til solskinnsøya. Eurowings eies av Lufthansa.

3.og 4.november var det polske flyselskapet Enter Air i gang med sine to ukentlige avganger fra Wroclaw i Polen.
Det østerrikske flyselskapet Niki begynte samme dag å fly til Lanzarote fra både Hamburg og Köln.

11.november kom det første flyet fra det spanske lavprisselskapet Volotea fra Nantes i Frankrike til Lanzarote.

Flyselskapet Volotea landet lørdag for første gang på Lanzarote.

Franske turister er nå den fjerde største turistgruppen på Lanzarote etter de britiske, tyske og irske gruppene.
I 2011 kom det bare 3 400 franske turister til øya. I 2016 kom det 160 000, en økning på 13,5 prosent fra 2015.
I år ventes det også en formidabel fransk økning når de nye flyrutene nå er i gang.

Denne høsten har tilsammen 49 nye nasjonale og internasjonale flyruter startet opp til og fra Kanariøyene.