Nyheter:

Nyheter fra Lanzarote! Mandag 15.juni 2026

Flere trafikkulyker på Lanzarote siste uke

Det var flere trafikkulykker på øya den siste uka.

Fra kollisjonsstedet mellom Playa Blanca og Yaiza. Foto: Consoricio Seguridad y Emergencias de Lanazarote

To personer døde i en kraftig kollisjon mellom en turistbuss fra TUI og en personbil torsdag kveld.
Ulykken skjedde rundt kl.19.30 på hovedveien mellom Playa Blanca og Yaiza sør på øya, like ved bensinstasjonen Repsol.
To personer, et italiensk par som hadde bodd på øya ei stund, mistet livet. Sammen i bilen var deres seks år gamle sønn, som ble lettere skadet, og ble kjørt til sykehuset. Det var åtte personer i bussen, og en av passasjerene i bussen ble også lettere skadet.

En gutt på 16 år på skateboard ble alvorlig skadet etter en kollisjon med en bil

En 16 år gammel gutt som kjørte skateboard ble alvorlig skadet i en kollisjon med en bil i Arrecife, ifølge nødetatene. Ulykken fant sted omtrent klokken 19:30 fredag ​​12. juni på La Inés-gaten i hovedstaden Arrecife på Lanzarote.

Helsepersonellet assisterte og stabiliserte gutten på stedet, som fikk en alvorlig hodeskade. Etter å ha stabilisert ham, ble han overført med ambulanse til Dr. José Molina Orosa-sykehuset.

Fem personer skadet i kollisjon mellom flere biler lørdag
Kollisjon på LZ-40 lørdag. Foto: Consorcio de Seguridad y Emergencias de Lanzarote

Fem personer ble skadet lørdag 13. juni etter en kollisjon på LZ-40, veien mellom Puerto del Carmen og flyplassen. 

Ulykken skjedde rundt klokken 15.30 denne lørdagen. Som følge av sammenstøtet fikk fem personer ulike skader, og ble behandlet av ambulansepersonell på stedet. Brannmannskapene måtte få ut to passasjerer fra den ene bilen, etter at de ble sittende fastklemt.

Blant de skadde er en 30 år gammel mann med flere alvorlige skader, en 52 år gammel mann og en 34 år gammel mann, også med flere alvorlige skader. Alle ble fraktet med ambulanser til Dr. José Molina Orosa Hospital. 

I tillegg ble en 45 år gammel kvinne lettere skadd. Det samme skjedde med et 11 år gammelt barn. Disse ble også sendt til sykehuset.

Spansk flyselskap fjerner drivstofftillegget på sine flyvninger
Foto: volotea.com

Det spanske lavprisselskapet Volotea annonserte tidligere i år at dersom utgiftene på drivstoff gikk opp, ville passasjerene få et ekstra krav på opp til 14 euro per tur.
Nå droppes dette, og selskapet garanterer videre at ingen av de oppsatte turene i sommer vil bli kansellert på grunn av en eventuell mangel på drivstoff.
Volotea flyr til Lanzarote fra ni forskjellige destinasjoner. En destinasjon er Asturias i Spania, mens de åtte andre stedene er de franske byene Bordeaux, Strasbourg, Lille, Lyon, Marseille, Nantes, Paris og Toulouse.

IRONMAN på Lanzarote i 2027 er nå bekreftet
Foto: Cabildo de Lanzarote

Som Lanzaroteposten har skrevet om tidligere, var årets Ironman den siste triatlonen arrangert av det danske sportshotellet Club La Santa på Lanzarote.
Neste års utgave, den 35. i rekken vil eieren av arrangementet, The Ironman Group være ansvarlig for arrangementet.
Med på laget er også regjeringen på øya, Cabildo de Lanzarote, med det offisielle turistdepartementet på øya, Turismo Lanzarote og Lanzarote Sports Destinasjon som aktive arrangører.
Datoen for neste års Ironman på Lanzarote blir lørdag 15.mai 2027.

Vær
Current weather
Sunrise-
Sunset-
Humidity-
Wind direction-
Pressure-
Cloudiness-
-
-
Forecast
-
-
Forecast
-
-
Forecast
-
-
Forecast