Fredagspils fra Lanzarote! 4.juli 2025
Hola!

Vi har hatt ei god sommeruke på solskinnsøya Lanzarote! Temperaturene har vært mellom 25 og 30 grader på dagen, og ikke under 20 grader på natten.
Heldigvis har Kanariøyene styrt unna temperaturene de har på fastlandet, samtidig som vi har en god vind som gjør det levelig!
Det norske værsenteret YR får sine spanske data fra AEMet i Spania, og vil du vite været som Lanzarote får de neste dagene, klikk HER.
Biler velter…igjen!
I serien «Biler som velter på Lanzarote, tilsynelatende uten grunn» har vi i dag dessverre kommet fram til bil nr.260 og 261.

Denne bilen veltet på hovedveien LZ-2 ved landsbyen Uga søndag ettermiddag. Sjåføren hadde kommet seg ut av bilen da nødetatene kom, og ble kjørt til sykehuset for en sjekk.

Denne bilen veltet natt til tirsdag på veien LZ-201, som går fra landsbyen Arrieta til Yé. Det var flere passasjerer i bilen, og en måtte tas hånd om av ambulansefolkene.
LIDL har fått ny innredning
Forrige uke var supermarkedet LIDL i Puerto del Carmen stengt. Da ble gamle hyller kastet ut, og nye ble installert. Det ble mye bedre, spesielt der frukt og grønt ligger:

Bilrally lørdag 5.juli på Lanzarote

33 biler står på startlisten når Tomás Viera Rallysprint er i gang lørdag i området ved landsbyen Soo i Tinajo kommune.
Startlister og program finner man ved å klikke HER.
Amerikansk jazzsanger synger på Lanzarote lørdag kveld

Den amerikanske jazzsangeren DeeDee Bridgewater opptrer på den store scenen i Jameos del Agua på Lanzarote lørdag kveld.
DeeDee Bridgewater har mottatt tre Grammy-priser og en Tony Award så langt i sin karriere.
Konserten er en del av festivalen Canarias Jazz y Más, som arrangeres for 34.gang.
Billetter og mer info finner man ved å klikke HER.
Ukens høydepunkt!

Vår hustegner Erling trommer oss inn til kveldens fredagspils på Lanzarote! Den foregår som vanlig fra kl.19 på restauranten Las Vistas i Puerto del Carmen.
Siste fredag var vi hele ti gjester der:

Kanskje vi sees i kveld?
Las Vistas ligger på skrå over gaten fra postkontoret og legesenterrt i Puerto del Carmen.
Lanzaroteposten på lørdag

De siste ukene har Lanzaroteposten servert fem historietimer om Lanzarote. I morgen har vi samlet disse fem timene på en nettside. i tilfelle man gikk glipp av en eller flere historiske møter. Bare i Lanzaroteposten, på lørdag!
Sjømannskirken informerer

Søndag: Søndagstanker serveres av prest Ola Beisvåg på Facebook kl 18.
Kontaktadresser finner man HER.
Rockegruppe fra Lanzarote har lansert en ny låt!
«You do We do I do» er den første singelen fra rockegruppen DRÛPE fra Lanzarotes første LP. LP-navnet er «Peach Please», og finnes bare på vinyl. LP-platen blir lansert fra plateselskapet Malpais Records, som også er fra Lanzarote.
Gruppen er en kvartett som består av Camy, Sly G, Sebas og Matt. Vær så god, direkte fra Lanzarote, her er DRÛPE:
Ei god helg og ei frisk uke ønskes dere fra Ola i sola!

