Nyheter fra Lanzarote! 6.april 2021
Dagens smittetall fra Lanzarote
Siste døgn ble ti personer friskmeldt, mens åtte nye personer fikk påvist smitte. Smittetallet er nå 81.
Søndag ble 162 personer testet for koronasmitte.
De fleste tilfellene av smitte finnes nå i hovedstaden Arrecife, hvor de fleste av de smittede bor, i alt 31 personer.
Den siste uken har Teguise kommune fått påvist fem nye smittetilfeller, Tias (Puertro del Carmen) fire tilfeller,
Yaiza (Playa Blanca) fire, Haria tre, og Tinajo og San Bartolomé fikk påvist et smittetilfelle hver.
Regjeringens offisielle oversikt finner man HER (på engelsk).
Lanzarote Information har laget ei liste over steder hvor man kan teste seg på Lanzarote. Klikk HER.
25 cruiseskip ventes til Lanzarote i april og mai

I løpet av april og mai ventes det inn 25 cruiseskip til Lanzarote.
Lista over cruiseskip som vil besøke øya utvides for hver uke, og blant skipene som kommer er «Aida Perla», «Mein Schiff 1 og 2», «Aida Mar», «Europa 2» og «World Voyager».
Passasjerene og mannskapet om bord må testes ofte, og de kan bare komme i land sammen med sine «bobler av passasjerer». De har også med egne guider på utfluktene.
Ulovlige fiskegarn fjernet fra havbunnen utenfor Puerto del Carmen
Politietaten Guardia Civil måtte ut med sine dykkere for å fjerne en ulovlig garnpose som hadde blitt oppdaget på 25 meters dyp rett utenfor havna i Puerto del Carmen.
Det viste seg at inne i garnposen var flere utgaver av den sjeldne englehaien fanget. Denne garntypen er totalforbudt å bruke på Kanariøyene.
Flere hummerteiner ble også oppdaget og fjernet, for teinene var heller ikke et lovlig fiskeredskap.
Guardia Civil har selv filmet denne videoen av opprydningsoperasjonen:
Sjømannskirken på Lanzarote inviterer til åpent hus i dag

Fra kl.10.30 til kl.14 i dag tirsdag inviterer Sjømannskirken til åpent hus.
Kafeen er åpen, og derfra serveres det nystekte vafler, smørbrød og hjemmebakte boller og kaker. Biblioteket er også tilgjengelig, og man kan foreta lystenning.
Sjømannskirken ligger rett over gata for Hotel Cinco Plazas i Puerto del Carmen.