Nyheter fra Lanzarote! 29.september 2020
Færre nye smittetilfeller
Det siste døgnet har seks personer blitt erklært fri for smitte på Lanzarote. Tre nye personer har fått påvist koronasmitte. Dermed er tallet på aktive smittetilfeller 180.
Ti personer er innlagt på sykehuset, hvorav to på intensivavdelingen, en mindre enn i går.
Regjeringens offisielle tall kan man finne ved å klikke HER (på engelsk).
70 000 jordbærplanter skal fordeles til bønder og andre interesserte på Lanzarote

Det er håp om ferske jordbær fra Lanzarote neste år!
Landbruksdelen av regjeringen på Lanzarote har nemlig kjøpt inn 70 000 jordbærplanter som skal fordeles til bønder, både profesjonelle og de som har en liten hageflekk på øya.
Jordbærdyrkere må ringe den statlige forsøksgården i Tahiche, Granja Agrícola Experimental de Tahiche på telefon 928 59 85 00 ekst. 3600 fra kl. 08.00 til 12.30 mandag til fredag, før 9.oktober for å bestille planter.
Playa Honda får ny fritidspark

Det er gitt klarsignal for å anlegge en ny fritidspark i Playa Honda, like ved skolen. Parken vil bli på 69 000 m2, og inneholde områder for sportsaktiviteter, basseng, jogging og spasering, med utemøbler som kan brukes for de besøkende.
Økt militær aktivitet i lufta over Lanzarote

Seks jagerfly av typen Eurofighter fra det spanske luftforsvaret vil i ukene fremover øve sammen med Kanariøyenes egne F14-fly. Senere i oktober vil det bli en internasjonal militærøvelse over Kanariøyene.
Kaffe og vaffel på Sjømannskirken i Puerto del Carmen i dag tirsdag

Som vanlig på tirsdager serveres det kaffe og nystekte vafler på Sjømannskirken i Puerto del Carmen fra kl.10.30 til 13.30. Biblioteket er også åpent for folk som trenger lesestoff.
Sjømannskirken ligger rett over gata for Hotel Cinco Plazas.
Hjertelig velkommen!